• ПАРНАС (еліта)

ЯЧМІНЬ ЯРИЙ.

Реєстратор сорту - ІР ім. В. Я. Юр’єва НААН.

У Реєстр сортів рослин України внесенний у 2008 році

Рекомендована зона вирощування: Степова, лісостепова.

Різновидність: nutans

Сортовирізняльні ознаки. Пивоварний сорт з середньою висотою рослин від 70 до 82 сантиметрів. Зазублені, довгі остюки з помірним антоціановим забарвленням на кінчиках. Колос середньої довжини, циліндричний, дворядний з невеликим восковим нальотом довжиною 7,5 сантиметрів. Щільність складає 11,9 члеників на 4 сантиметри.

Сортовирізняльні ознаки. Остюк середнього колосу та колоскова луска мають більшу довжину ніж зернівка. Квіткові луски мають слабо виражену нервацію. Основна щетинка довговолосиста.  Зерно плівчасте, еліптичне, жовтого кольору. Сорт Парнас з високою кущистістю, яка складає  1,6 стебел. Маса 1000 зерен складає від 46 до 54 грам. 
Біологічні ознаки. Сорт Парнас середньостиглий, стійкий до ураження збудників летючої та кам’яної сажки (8 - 9 балів), до пошкоджень внутрішньостебловими шкідниками (8 балів) та до борошнистої роси (7 балів). Стійкість до посухи складає 9,0 балів. Стійкість до вилягання  9,0 балів. Вегетаційний період складає від 84 до 94 діб.

Господарські ознаки. Сорт Парнас має ранні строки сівби. Зерно з гарними пивоварними якостями: екстрактивність – 81,0 %, вміст білка складає від 10,5 до 10,9 %, вирівняність складає 98,3 %. Відсоток кондиційного насіння складає від 75 до 85 %.
Норми висіву:
Від 4,0 до 4,5 мільйонів насінин на 1 гектар.

Тип сорту: інтенсивний
Врожайність:
Потенційна складає від 8,5 до 9,5 т/га.

Біологічні властивості
Особливості сорту Сорт Парнас має ранні строки сівби. Зерно з гарними пивоварними якостями.Сорт Парнас середньостиглий, стійкий до ураження збудників летючої та кам’яної сажки (8 - 9 балів), до пошкоджень внутрішньостебловими шкідниками (8 балів) та до борошнистої роси (7 балів). Стійкість до посухи складає 9,0 балів. Стійкість до вилягання 9,0 балів.
Оригінатор ІР ім. В. Я. Юр’єва НААН
Рік внесення до Реєстру сортів рослин України 2008
Зона вирощування Степова, лісостепова
Різновидність nutans
Основні данні
Вегетаційний період від 84 до 94 діб

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

ПАРНАС (еліта)

  • 8000 грн.


0 відгуків / Написати відгук