ОРИГІНАТОР: ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ НАН УКРАЇНИ.
 ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ на 2015 рік для вирощування у поліській та лісостеповій зонах України.
БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:  Сорт Борія середньорослий, високоінтенсивний, західноєвропейського екологічного типу.
 Сорт середньоранній з пролонгованим періодом функціонування прааорцевого листка, висота рослин 92-95 см. Вегетаційний період 264-282 днів. Стійкий до вилягання. Має високу зимостійкість та вище середньої  посухостійкість. Стійкий до ураження основними хворобами та шкідниками, до  осипання та проростання зерна в колосі. Різновидність лютесценс.
ЯКІСТЬ ЗЕРНА: БОРОШНОМЕЛЬНІ ТА ХЛІБОПЕКАРСЬКІ ПОКАЗНИКИ СОРТУ ДОБРІ ТА ВІДМІННІ. Зерно містить 13,6-14,4 % білка, 28,5-29,3 % сирої клейковини. Сила борошна 271-288 а.о, об'єм хліба із 100 г борошна 960-1080 мл. Сильна пшениця.
ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт високопродуктивний.
 За даними оригінатора (ІФРГ НАН України)у роки конкурсного випробування (2011-2014 рр.) урожай сорту Борія в середньому становив 87,8 ц/га, що на 9,5 ц/га перевищувало урожайність національного стандарту.
Урожай зерна сорту у державному сортовивченні (2011-2013 рр.) у 40 сортодослідах становив 50,0-101,3 ц/га. Середня врожайність в зоні Степу за роки Державного випробування становила 49,1 ц/га, в зоні Лісостепу - 66,7 ц/га, Полісся - 57,5 ц/га. Гарантована надбавка до національного стандарту в зоні Лісостеп та Полісся 4,0-7,1 ц/га.
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: для отримання високих урожаїв сорт необхідно вирощувати за інтенсивною технологією по кращим попередникам. Специфічним для мінерального живлення сорту є необхідність ранньовесняного підживлення по мерзлоталому грунту та внесення добрив восени( до чи після посіву). Друге підживлення азотними добривами проводити лише після виходу рослин у трубку. З метою отримання високоякісного зерна потрібно прповодити третє підживлення сухими азотними туками чи позакореневе підживлення карбамідом N 10-15 кг д.р. на  га у фазі колосіння-молочна стислість.
Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити 2-3-разовий захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, інсектицидами Карате Зеон 050 CS мк.с. або Енжіо 247 SC к.с. та фунгіцидами типу Альто Супер 330 ЕС к.с., Амістар Екстра 280 SC к.с.


Біологічні властивості
Особливості сорту Сорт високоінтенсивний, західноєвропейського екологічного типу, сильна пшениця. Сорт високопродуктивний. БОРОШНОМЕЛЬНІ ТА ХЛІБОПЕКАРСЬКІ ПОКАЗНИКИ СОРТУ ДОБРІ ТА ВІДМІННІ. Безоста.
Оригінатор ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ НАН УКРАЇНИ
Рік внесення до Реєстру сортів рослин України 2015 рік
Зона вирощування Полісся, Лісостеп
Різновидність Лютесценс
Висота рослини середньорослий
Основні данні
Вегетаційний період середньоранній
Додаткові данні
Упаковка мішок вагою 50 кг

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

БОРІЯ

  • 0 грн.


0 відгуків / Написати відгук


Рекомендовані товари

МУДРІСТЬ ОДЕСЬКА

МУДРІСТЬ ОДЕСЬКА

ОРИГІНАТОР:  Селекційно - генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортови..

ЩЕДРІСТЬ ОДЕСЬКА

ЩЕДРІСТЬ ОДЕСЬКА

ОРИГІНАТОР: Селекційно-генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення м...